Par mani

valtis-barkans
Valtis Barkāns dzimis 1969. gadā. Latvijā.

Interese par tēlniecību pirmo reizi parādījās jau 5 gadu vecumam. Toreiz arī tapa pirmās skulptūras kas tika darinātas no māla un papīra. Absolvējis skulptūru nodaļu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā 1988.gadā. Lai pilnveidot savas prasmes, Valtis apmeklēja Latvijas tēlnieka, Jānis Bārda meistarklases un uzsākas strādāt tēlniecības studijā kopā ar Latvijas tēlnieku, Hariju Sprinci.
1995. gadā absolvējis tēlniecības nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā, un divus gadus vēlāk turpat saņēma arī maģistra grādu.

Jau gandrīz 20 gadus (kopš 1997. gada) Valtis Barkāns pasniedz savā alma-mater kā arī ir tēlniecības nodaļas diplomdarbu vadītājs.
No 1996 līdz 2008 Valtis pasniedza tēlniecību Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.
Kopš 1997. gada Valtis strādā savā studijā, pasniedz tēlniecību un vada daudzus tēlniecības projektus.
Savas karjeras laikā Valtis izveidots vairāk nekā 100 skulptūras no akmens, daudzas no kurām sasniedz pusotru metru augstumā!
Valtis sadarbojas gan ar privātiem pasūtītāiem, gan arī ar pašvaldībām un uzņēmumiem, radot šedevrus no bronzas, akmens un jebkura cita materiāla, kas nokļust viņam rokās. Dažas no skulptūrām tām var redzēt Jūrmalā, Ogrē, Tukumā un Kandavā.
Valtis cieši sadarbojoties ar Ogres pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, organizējot vasaras koka un akmens skulptūru veidošanas projektus.